
| Parameter | Value |
|---|---|
| Output Current | 500 mA |
| Output Voltage | 35 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Outputs | 1 |
| Switching Frequency | 65 kHz |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Min Input Voltage | 8.9 V |
| Topology | Flyback |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1590
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35914
Ext.Price$0.35914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35914 | $0.35914 |
| 10 | $0.28099 | $2.80990 |
| 50 | $0.24180 | $12.09000 |
| 100 | $0.20807 | $20.80700 |
| 500 | $0.17770 | $88.85000 |
| 1000 | $0.16703 | $167.03000 |
